‘Meta president serioz’/ Gjekmarkaj: Ja çfarë duhet të bëjë tani

Tuesday, 25 June 2019 14:12

Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se Presidenti Ilir Meta ka ruajtur një dekor institucional me disa akte që bëri.

Ai thotë se pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe Kolegjit Zgjedhor, Meta duhet të dorëhiqet nga pozita e kreut të shtetit, duke sqaruar edhe arsyen pse.

‘Meta ka 30 vjet në politikë me dritë hijet e veta! Është zgjedhur President nga mazhoranca e majtë! Personalisht nuk jam votues dhe mbështetës i tij!

Dekretin e kam gjykuar akt dinjitoz, mundësi për të reflektuar e për ti kursyer vendit këtë rënie të demokracisë! Tani ku shtet qe rrotullohet anash një individi nuk e meriton me Metën si President!

Nëse Ilir Meta deri sot ishte një president serioz, duke ruajtur një dekor institucional me disa akte që bëri, pas asaj që i bëri KQZ dhe Kolegji Zgjedhor! Nesër e me pas nëse rri në atë karrige është një personazh komik!

Duhet te dorëhiqet dhe te na i kurseje arsyetimet juridike ! Kjo qeveri meriton një president me fytyrën e vet’, theksoi Gjekmarkaj në ‘Real Story’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!