Inspektorati i Peshkimit gjobit 10 milionë lekë restorantin në Ksamil, u gjet duke tregtuar “Dater”

E mërkurë, 10 July 2019 22:50

Inspektorati i Peshkimit njesia Task Force në zbatim të planit të masave në prag të çeljes së sezonit turistik ka filluar kontrollin në gjithë zonën bregdetare ku mund të ketë restorante të cilët tregtojnë “Dater” specie kjo e ndaluar me ligj.

Gjatë kësaj fundjave në kontrollin e zonës së Ksamilit u konstatua një subjekt (restorant) i cili tregtonte këtë specie te ndaluar dater. Ndaj ketij subjekti u mor masa administrative vendim me gjobë në shumen 1.000.000 leke të reja.

Inspektorati i Peshkimit në zbatim të planit të masave do të vazhdoj këto aksione deri në ndalimin e ketij fenomeni duke sensibilizuar subjektet dhe ndëshkuar me masa administrative gjithë subjektet e tjera që zgjedhin të tregëtojnë këtë specie.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!