Nga Jean-Luc Melenchon Duhet të ketë një alternativë, dhe duhet të jetë Evropa, përkundër asaj që e përshkroi Emanuel Macron…
Nga Kleo Kostenja Teksa po ndiqja Kryetarin e Bashkisë së Tiranës në Opinion, ajo që më tërhoqi më shumë vëmendjen…
Nga Artur ZHEJI Presidenti kinez Xi Jinping, me turin e tij Europian solli në sipërfaqe një parashtrim dhe një iluzion…
Nga Ylli Dylgjeri    Dje pas bojës së zezë që Opozita hodhi mbi muret e Ministrisë së Brendshme, është Departamenti Amerikan i…
Nga Skënder MULLIQI Duket së asgjë nuk po na ndihmon, nuk po na gjendet ilaq që të dalim nga qorrsokaku…
Nga Flamur VezajSot ne analizen vjetore per vitin 2018, te Prokurorise se Krimeve te Renda, Prokurorja e Pergjithshme e Perkoheshme,…
Nga Armand Shkullaku/ Ministri i Jahtëm në detyrë, Gent Cakaj, vërtetoi edhe njëherë këto ditë aksiomën e njohur shqiptare se…
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në studion e “News 24”, tha se kryeministri Rama nuk çon njerëzit e tij në…
Saimir Tahiri e ka lakun të fyti pasi pritet të arrestohet si i pandehur me dy akuza të rënda atë…
Nga Kastriot Islami/ Shqipëria është në krizë, morale, politike, sociale, institucionale, kushtetuese, demokracie. Qytetarët tejet të zemëruar janë prej disa…
I ftuar në Syri.net, përballë ghazetarit Alen Xhelili, analisti Fitim Zekthi ka komentuar ngjarjet më të fundit të aktualitetit në…
Nga Qemal SAKAJEVA Të gjitha vendet e  Ballkanit, të emërtuara “Brukselisht”  si Perëndimi i Gadishullit  - Shqipëria, Serbia, Maqedonia, Bosnjë-Hercegovina,…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!