Një kaos i vërtetë po ndodh në Siri, ku ish-gjenerali i Muamar Gadaf, Khalifa Haftar ka kryer një ofensivë tjetër…
Ajo që po ndodh me Unazën e Re dhe me Bregun e Lumit nuk ka vetëm Ramën autor, por vjedhja…
ARTUR ZHEJI  Kemi opozitë, kemi pro testë, kemi vëmendje ndërkombëtare, kemi zullum qeveritar, njerëzit kanë pa dyshim një shpresë apo…
Vendimi i parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave praktikisht e kthen Shqipërinë 10 vite pas. Deputetët holandez votuan që…
Kur Shqipëria është në një krizë dhe paralizë politike, kur vendi është ë një stanacion politik dhe në prag kolapsi…
Që kur erdhi në pushtet sekti  i Rilindjes, refren në edicione lajmesh në pseudo-analistë, prokurorë e gjyqtarë, kryeprokurorë që funksionon…
DR. ELMAZ SHERIFI Anarkizmi politik e dety roi Princ Vidin dhe qeverinë e Turhan Pashë Përmetit të largoheshin nga Shqipëria, gjashtë…
PERSIDA ASLLANI Muzeu i Kulturës Françeskane përfaqëson një koncept e brendi muzeale me peshë dhe vlerë kombëtare. Vetëdija themeluese e…
Sot ambasadori i OSBE-së,  Bern Borchartd deklaroi, pas një takimi me studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, se po…
Drejtësia është kthyer në kamxhikë të Edi Ramës ndaj qytetarëve shqiptarë. Kur krimin në vend po bën kërdinë, vrasjet, tritolet,…
Djegia e monumentit historik francez, “Zoja e Parisit” ose Notre-Dame, është shoqëruar me ironi shqiptare në rrjetet sociale. Regjisori Kastriot Çipi,…
Analisti i njohur, Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” ka deklaruar se qeveria ”Rama 2” po rikthen burgjet…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!