Nga Gentian Gaba Në zhargonin Lagersprache (gjuhën që përdorej në kampet naziste të përqendrimit), termi ‘kapo’, përdorej për të identifikuar…
Edi Rama ka nisur sulmin ndaj kryebashkiakut demokrat të Kavajës Isa Sakja duke përdorur të gjitha veglat ligjore që i…
Anëtarja e Kryesisë së LSI-së Elona Guri ka bërë një reagim ironik dhe të ashpër ndaj Ministres së Drejtësisë Etilda…
Nga Neritan Liçaj Siç e shikoni, nuk ka flamuj partish. Është populli, që i ka ardhur në majë të hundës…
Nga Ilir Nikolla Kur dhuna s’ka të sosur dhe policia ka kapërcyer çdo kufi të proporcionalitetit në sjelljen e saj,…
Nga Giancarlo Padovan (Il Fatto Quotidiano) Protesta e 9-të në 8 javë të Lëvizjes u mbajt nën shiun e rrëmbyeshëm…
Gazetari Artur Zheji në studion e lajmeve në RTV Ora deklaroi se mesazhet e ndërkombëtarëve janë me dy gjuhë, ose…
Nga Çim Peka - 10:17, 14/04/2019   Aksioni politik i Opozitës që nga protesta e parë e datës 16 shkurt kur dhe u vendos…
Opozita proteston kundër qeverisë e kryeministrit Rama. Protestuesit kaluan të shtunën nga Kryeministria në Parlament, ku pati përleshje me policinë…
Protestës së opozitës sot në Tiranë i kanë dhënë hapësirë edhe mediat më të njohura ndërkombëtare. Pas Euronews, VOA, DW…
Nga Fahri Balliu Nje vit me pare ky njeri kerkoi heqjen e viztave me Kinen. Per cafre duhet kjo?Nderkohe ara…
Ne emisionin  ne oranews lidhur me protestën e opozitës botuesi i gazetës 55 dhe i portalit 55 neës.al Fahri Balliu …

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!