Ne emisionin  ne oranews lidhur me protestën e opozitës botuesi i gazetës 55 dhe i portalit 55 neës.al Fahri Balliu …
Ambasadorët pas Vlahutin, që kanë ardhur në Shqipëri janë të korruptuar. Kështu tha botuesi i gazetës 55 dhe i portalit…
Nga Qemal SAKAJEVA Disa vite të shkuara, duke lexuar një studim mbi Japoninë, të mbetej  i pashlyeshëm ky fakt: në …
Nga Bledar Kurti Asnjë shqiptar në fillim të viteve 90-të nuk e mendoi kurrë se tri dekada më vonë, ky…
Nga Kastriot Islami Si asnjëherë tjetër më parë, Edi Rama dhe ministri Sandër Lleshi, të gjëndur në panik e të…
Nga Ylli Dylgjeri. Kohë thashethemesh? Mbase. Nga katet e larta të politikës, të policisë e të oligarkëve vinë informacione të…
Analisti Fatos Lubonja ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, ku u vodhën miliona…
Nga Agron Gjekmarkaj Në aeroportin e Rinasit Edi Rama po ndërton grackën e re të propogandës ! Ai ka interes…
Analisti dhe gazetari Andi Bejtja ka bërë një ironi epike pas deklaratave të Edi Ramës se për grabitjen në Rinas…
Nga Luan Rama. Njëri pas tjetrit disa ministra, e pas tyre edhe Kryeministri, sipas një skenari mediokër dhe modeli të…
Nga Silva Caka/E deklaron vete Ministresha e Transporteve qe eshte ajo vete fajtorja!? Ministresha e Transporteve thote vete me gojen…
Nga Blendi Fevziu/ Shqipëria ka përballur dje një nga ngjarjet më të rënda të viteve të fundit. Nuk bëhet fjalë…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!