Nga Aurel Plasari/ “Kam lëshuar brezin përtokë dhe pres të ma shkelin”: kështu thuhej dikur kur dikush i kërkonte vetë…
Prokurorët e përgjithshëm gjatë periudhave të tranzicionit kanë pasur problematikat e tyre në lidhje me detyrën, funksionin, ligjin, shtetin dhe…
Përgjimet e  fundit të botuara nga prestigjiozja gjermane “BILD” janë një parathënie e ditëve dhe muaj të ardhshëm mbi ngjarjet…
Gjatë qëndrimit në Berlin, ku mori pjesë në takimin e 24 ndërkombëtar të Berlinit, Presidenti i Republikës Ilir Meta u…
Në historinë e Shqipërisë ka pasur gjithmonë dy palë. Njëra palë e atyre që mbushin malet për të luftuar për…
Kryeministri Edi Rama, ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, si dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, kanë…
Mazhoranca dhe opozita janë përfshirë në debate pas publikimit të përgjimeve të dosjes “339” nga gazeta gjermane “Bild”. E ndërsa…
Edi Rama është e keqja më e madhe që i ka ndodhur këtij vendi në këto 27 vite, pas rënies…
Nga Qemal SAKAJEVA Asokohe, kooperativa bujqësore  e Fiersemanit, në Lushnjë, e kishte  qendrën në  fshatin Fierseman. Në oborrin e gjerë…
John M. BackThe Atlantic/ Xhamia e ndërtuar në kryeqytetin e Shqipërisë do të jetë më e madhja në Ballkan. Edhe…
Ish-kryeministri Sali Berisha reagon sërish lidhur me pëgjimet e publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”. Përmes një postimi në Facebook,…
Ismail Arsllani Rrugëtimi euro-integrues i Maqedonisë së Veriut, në dekadën e fundit, i përngjet asaj përralle “ezopiane” për Pusin dhe…

Lajmet e fundit

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Globi

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Disa zyrtarë të Brukselit kanë thënë se ka pak gjasa që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian gjatë këtij viti edhe në rast të dështimit të marrëveshjes për...

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Aktualitet

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen...

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Aktualitet

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Një automjet është djegur thuajse tërësisht mbrëmjen e së shtunës në autostradën Vlorë-Levan, në afërsi të fshatit Bishan. Nga të dhënat e para dyshohet se shkak i rënies së zjarrit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!