Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj deklaroi sot se në Shqipëri janë 350 persona të…
Nga Kastriot Islami  Edi Rama i drejtohet Elez Biberajt përmes një letre me tone dhe argumente qesharake. Në realitet, në…
Nga Neritan Sejamini   Pas ndërhyrjes brutale të policisë mbi banorët e Bregut të Lumit,  të cilëve  jo vetëm që…
Nga Ylli Manjani Dje i kërkonte prova Elez Biberajt. Ja ku i ka, te Bregu i Lumit! Një mosmarrëveshje që…
Skeptikë të shumtë e parashikuan para dy vitesh se Reforma në Drejtësi nuk ishte gjë tjetër veçse një operacion “i…
Nga Gentian Gaba/ “Ai është përpjekur ta forcojë pushtetin e tij në maksimum, duke ngushtuar hapësirën publike, duke minuar institucionet…
Burime pranë Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme bëjnë të ditur se zëvendësministri Genti Cakaj ka refuzuar të japë…
Në kushtet kur vendi pret një përgjigje për hapjen ose jo të negociatave dhe ku do të marrim presidencën e…
Pas Saimir Tahirit të ikur si ministër i Brendshëm për shkak të insistimit të agjencive perëndimore dhe kancelarive europiane si…
Njihet nga historia , që pas rrëzimit të murit të Berlinit, një pjesë e mirë e vendeve lindore sidomos Rusia…
Organizimi i protestës së 13 prillit, ka vënë në lëvizje strukturat e Partisë Demokratike.Lulzim Basha thirri në një takim Kryesinë…
Deklaratë e Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë mbi reformën në Shërbimin e Jashtëm Diplomatik shqiptar:Marrë shkas nga deklaratat e fundit publike…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!