Qarqe të ndryshme në Evropë dhe jo vetëm, edhe disa në SHBA, kanë pasur një mentalitet të tillë për të…
Nga Qemal SAKAJEVA Askush nuk e di se sa është shkruar e folur për Kosovën. Po të ndërmerrej një përçapje…
Neveria që përcjell çdo ditë në ekranet shqiptare kryetari i Bashkisë së Tiranës nuk paska fund. Propaganda e tij e…
Nga Elez Biberaj Drejtor i Drejtorisë së Euroazisë Zëri i Amerikës … Shqiptarët në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, Mal të Zi…
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë nga Durrësi për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Besoj vetëm…
Shqipëria një vend që në drejtimin e Ramës, ligjin e ka marrë në dorë Maliqi, ku narkotrafikantët dalin nga burgu…
Donika Prela shigjeton policinë e Sandër Lleshajt për paaftësinë e saj dhe të Arta Markut për të luftuar korrupsionin e…
Elez Biberaj, drejtor për Euroazinë në ‘Zërin e Amerikës’, ka kritikuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në fjalimin që…
Nga Agron Gjekmarkaj/ E kotë ta tjerrësh gjatë! Djegia e mandateve parlamentare nga Opozita ka rrëzuar përtokë fasadën e pseudodemokracisë…
Dita ditës po shikohet se prania dhe veprimtaria e ish- drejtueses së Delegacionit të BE-së, Romana Vlahutin në Tiranë më…
BE përfunon mandatin e tij më 23 maj, për t’ia lënë vendin më pas zgjedhjeve të reja. Politika e ndjekur…
"Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini ka falsifikuar procesin dhe progresin në mënyrë që të mbajë punën e…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!