PROF. DR. PETRAQ MILO*   Politikat e zhvillimit, të fokusuara në drejtim të uljes së varfërisë, të zbutjes së pabarazisë, si…
Sigurisht qe do te doje shume kohe te shlyhet nga kujtesa e kryeministrit ne ikje pritja qe kuksianet e vërtete…
Nuk mjaftojnë raportimet nga edicioni shqip i Zërit të Amerikës, por tashmë Zëri i Amerikës ka sjellë në Tiranë edhe…
Nga Eden Babani, Bruksel Në pamundësi të jem përkrah dhjetëra-mijë qytetarëve protestues kundër qeverisjes së sektit “rilindës”, protestat i kam…
Nga Andi Bejtja Dje, pyetjes së një gazetari të huaj ‘çfarë pret nga opozita’, iu përgjigja pa u menduar gjatë,…
Nga Berat Buzhala Në kulmin e Luftës së Dytë Botërore, Clement Attlee, ia kishte mohuar liderit historik të Britanisë së…
Nga Ylli Manjani    Ligjërimi i Ramës që fton opozitën ‘të bëjë reformë zgjedhore’, dhe pastaj Ai ta miratojë me parlamentin monist,…
Nga Skënder MULLIQI Se gjithnjë e më shumë po humb dinjiteti dhe morali njerëzor në këtë botë të trazuar nuk…
Analisti Armand Shkullaku i ftuar në studion e emisionit “Të paekspozuarit” në “News 24” tha se Edi Rama në pushtet…
Mateo Salvini, zëvendëskryeministër i Italisë dhe do të organizojë një mbledhje të partive të ekstremit të djathta europiane në Milano,…
Nuk e kam gabim, eshte pikerisht keshtu "zgjeforme redhore" sepse eshte nje rremuje e vertete ajo qe propozojne socialistet, dhe…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka hedhur poshtë, artikujt e disa mediave që flasin për emigrim masiv të të rinjve…

Lajmet e fundit

Horoskopi ditor, e shtunë 20 prill 2019

Horoskopi

Horoskopi ditor, e shtunë 20 prill 2019

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ndikimi i Venusit në shenjën tuaj do...

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri. Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Parashikohet që dhe orët e...

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!