Nga Petrit Vasili Tirana qyteti me identitet shume të fortë shoqëror është shndërruar në një skenë bajate provinciale të zaptuar…
Nga Ylli Manjani Ndryshimi në ligjin Për Avokatinë, që partia-shtet bëri tani në fund të sezonit është anti-kushtetues dhe anti…
Nga Fahri Balliu Burime që nuk duan të identifikohen duan të thonë se i gjithë projekti i prishjes së ligjit…
Nga Fahri Balliu/ Mbështetja që Rama ka patur nga Ndërkombëtarët, ambasadorët, qeveri apo institucione, ka qenë e paprecedentë. Edhe pse…
Deri tash BE-ja dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë pasur një qëndrim të përbashkët rreth Kosovës. Mendohet në shtetet…
Nga Ylli Manjani Po ç’është ky raport i DASH, që thotë se ‘.... në Shqipëri investitorët e huaj tremben dhe…
Nga Petrit Vasili Fatkeqësisht, toleranca, të duruarit e sakrificave dhe mendjehapja, si cilësi të jashtëzakonshme të shqiptarëve janë shpërdoruar fatalisht…
Nga Fatos Lubonja/ Ky i Reformës në Drejtësi ishte një dështim i paralajmëruar nga jo pak vetë, por më emblematiku…
Nga Edi Paloka Grabitja tek TK perkohesisht eshte bllokuar. Nderkohe vazhdon grabitja me gjithë PPP-te e tjera. Per ekspertizen e zerit…
 Nga Qemal SAKAJEVA Sa i gjatë është metri i presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç? Ai nuk ua ka thënë ende…
Nga Oerd Bylykbashi ‎Është piku i sezonit turistik dhe “hordhitë” e tatimorëve me termin e shkolluar anglosakson “task force”‎ i…
Nga Fahri Balliu Në një prononcim të ambasadores të Francës dhe të Austrisë nga Korça ditën e sotme dëgjon të…

Lajmet e fundit

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Bota Shqiptare

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Tre të rinj, mes të cilëve një 24-vjeçar shqiptar, janë arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi dyshohen si shpërndarës droge. Djemtë e fshihnin mallin dhe të ardhurat e përfituara...

Netanyahu do i vendosë emrin e Donald Trump një vendbanimi në lartësitë Golan

Globi

Netanyahu do i vendosë emrin e Donald Trump një vendbanimi në lartësitë Golan

Izraeli njoftoi se do të emërojë një vendbanim në Rrafshnaltën e Golanit me emrin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Ky veprim, sipas autoriteteve izraelite, bëhet si shenjë mirënjohje për...

“Shkrimtarja e “50 Hijet e Greit” krijon perceptim negativ për shqiptarët”

Aktualitet

“Shkrimtarja e “50 Hijet e Greit” krijon perceptim negativ për shqiptarët”

Autorja e sagës erotike, “50 Hijet e Greit”, Erika Leonard James, është përballur më kritika për mënyrën se si i përshkruan shqiptarët në librin e saj të ri. Ambasadori shqiptar në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!