Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një dalje për mediat i ka bërë thirrje për bashkim të gjithë shqiptarëve…
Ylli Manjani ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me shfajësimet që përdor së fundmi pas publikimit të video-përgjimit të Agron…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka marrë pjesë sot në nisjen e maratonëss së gjashtë në Berat. Presidenti është shprehur…
Procedimi i nisur në Prokurorinë e Tiranës në bazë të kallëzimit të Agron Xhafajt për fabrikim të fakteve dhe provave…
“Pres që Prokuroria të konfirmojë se audio-përgjimi është një sajesë” Kështu tha Edi Rama mesditëne sotme duke i çuar urdhër…
Ai u bë i famshëm për deklaratën në takimin me bashkëqeverisjen që Rama organizoi pak ditë më parë në kryeqytet.…
Mazhoranca nuk po i bën dot ball fakteve të ditë pas ditshme të kapjes së qeverisë me krimin, të publikuara…
 Ish-deputeti Kastriot Islami, i cili  është njohës i mirë i çështjeve të jashtme ka thënë ditën e sotme ku ka…
Kryetari i PD, Lulzim Basha doli sot në mesditë në një deklaratë për mediat, ku pasi ka bërë publike dëshminë…
Shqipëria u është bashkuar 56 vendeve të tjera anëtare të Organizatës së Bashkëpunimit Islamik në dënimin e vendimit të Presidentit…