Kryeredaktori i gazetës “Panorama” Robert Rakipllari i ftuar në emisionin “Dritare nga Rudina” të gazetares Rudina Xhunga tha se qeveria…
Pedagogu i njohur Mark Marku ka shpërthyer në akuza të forta ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke theksuar se…
Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve mbylli sot regjistrimin e partive për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Jashtë mbetën shumë parti të…
Impiantet e menaxhimit të mbetjeve me koncesion në qytetet Elbasanit dhe atë të Fierit u financuan me rreth 11 milionë…
Botuesi i Gazetës 55, gazetari dhe analisti Fahri Balliu ishte i ftuari i ditës së sotme në studion e SYRI.net.…
Nisma e ministres së kulturës Elva Margariti, që sot, në Ditën Ndërkombëtare të Librit, do të udhëtohej falas në autobusët…
Oficer policie, i dënuar në vitin 2008 me akuzën e “torturave çnjerëzore”, që sot vijon punon mes uniformave blu. Ky…
Një qytetar ka denoncuar arrestimin e vëllait të tij me të meta mendore nga Policia e Shtetit gjatë protestës së…
Si çdo ditë, edhe sot, banorët e Astirit kanë dal në protestë për mbrojtjen e banesave të tyre, kundër prishjes…
Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në një intervistë për “Fax News”, shprehet se aksioni opozitar i opozitës…
Teksa opozita prej javësh ka dalë në rrugë dhe sheshe për të kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama si kusht…
Sot ambasadori i OSBE Bern Borchard, i njëjti ambasador që ka përpiluar raportin e blerjeve të zgjedhjeve parlamentare të 2017…

Lajmet e fundit

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Bota Shqiptare

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Tre të rinj, mes të cilëve një 24-vjeçar shqiptar, janë arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi dyshohen si shpërndarës droge. Djemtë e fshihnin mallin dhe të ardhurat e përfituara...

Netanyahu do i vendosë emrin e Donald Trump një vendbanimi në lartësitë Golan

Globi

Netanyahu do i vendosë emrin e Donald Trump një vendbanimi në lartësitë Golan

Izraeli njoftoi se do të emërojë një vendbanim në Rrafshnaltën e Golanit me emrin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Ky veprim, sipas autoriteteve izraelite, bëhet si shenjë mirënjohje për...

“Shkrimtarja e “50 Hijet e Greit” krijon perceptim negativ për shqiptarët”

Aktualitet

“Shkrimtarja e “50 Hijet e Greit” krijon perceptim negativ për shqiptarët”

Autorja e sagës erotike, “50 Hijet e Greit”, Erika Leonard James, është përballur më kritika për mënyrën se si i përshkruan shqiptarët në librin e saj të ri. Ambasadori shqiptar në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!