Xhafaj, Taulanti, Ardi, Edvini... Halé dhe territor krimi shtetëror!

Premte, 12 October 2018 09:16

Nga Ylli Manjani

Faji i Fatmir Xhafës nuk ishte aq i madh sa përpjekjet për ta mbuluar skandalin e të vëllait! Sa më shumë gërmohet në këtë çështje aq më zbuluar dalin! Tashmë ai del me shokë të tjerë: Taulanti, Ardi (Veliu) dhe natyrisht Edvini. Këtë të fundit e futi mjeshtërisht në kllapën e tij... Tani ranë si grup me turinj në halenë që ndërtuan vetë. E ndërtuan për të menderosur kundërshtarët, por ranë vetë brenda. Me turinj...

Këta janë reformatorët e shekullit të ri! Për fat nuk u desh shumë kohë për t'i kuptuar se çfarë janë! Tani është koha për të punuar për t’i larguar që aty, se e bënë gjithë vendin halé! Halé dhe territor krimi shtetëror!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Raporti/ Shqipëria nuk konkuron dot në Rajon, ka taksën më të lartë në Ballkanit

Ekonomi

Raporti/ Shqipëria nuk konkuron dot në Rajon, ka taksën më të lartë në Ballkanit

Shqipëria është e 120-ta në botë, ndër 171 shtete sa i përket taksimit mbi biznesin. Krahasimi është bërë duke llogaritur si bazë taksën korporative, e cila në vendin tonë fiksohet...

"Unë shkruajta një libër me hundë"

Lifestyle

"Unë shkruajta një libër me hundë"

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë celebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë. Më parë përdorte kompjutër ose merrte një daktilograf, por më...

Dyqind ushtarë amerikanë mbeten në Siri

Globi

Dyqind ushtarë amerikanë mbeten në Siri

Shtetet e Bashkuara thanë se do t'i lënë, së paku përkohësisht, 200 trupa paqeruajtëse në Siri, pas tërheqjes së planifikuar të shumicës së ushtarëve amerikanë nga vendi i shkatërruar nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!