Dokumenti/ Skandaloze, Sandër Lleshi i quan policët e shëndosh bark derra

Premte, 09 November 2018 13:51

Që në momentin e marrjes së detyrës së ministrit të komanduar nga kryeministri Edi Rama,  Sandër Lleshi, janë publikuar dhe urdhrat e parë të tij për policinë e shtetit dhe vartësit.

Urdhra që kanë të bëjnë me oraret zyrtare, ku shmanget frekuentimi i kafeneve, udhëzime që kanë të bëjnë me veshjen, dhe së fundi një urdhër tjetër i çuditshëm është ai i heqjes nga shërbimet e dukshme të policëve ”barkdërra”.

Edhe pse mund të duket e paimagjinueshme epiteti ‘’barkdërra”, është e shkruar e zeza mbi të bardhë në një dokument të firmosur nga ana e zëvendësdrejtorit për Sigurinë Publike Dhimitraq Ziu.

Po ashtu pika e dytë e këtij urdhri të dalë nga Ministria e Brendshme lidhet me uniformat e policëve që kërkohen të jenë të pastra dhe të rregullta.

bark derra

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!