VIDEO/ Rama i frikësuar, terror policor studentëve të ekonomikut

Saturday, 05 Janar 2019 21:02

Disa minuta më parë ka pasur një përplasje mes studentëve të Fakultetit të Ekonomisë dhe policisë së shtetit. Mësohet se studentët ishin duke u futur në goditën e Fakultetit për të vijuar me mbledhjet përpara datës 7 janar, por policia nuk ka lejuar kalimin.

Studentët e Ekonomikut janë tensionuar nga kjo gjë, ku disa prej tyre kanë kapërcyer kangjellat duke u futur brenda fakultetit. Sipas newsbomb.al, një student ka thënë për televizionin ‘News 24’ se do qëndrojnë gjithë natën përpara Fakultetit, derisa të lejohet kalimi i tyre.

Të hënën do të rinisë sërish protesta e studentëve përpara Kryeministrisë për plotësimin e 8 kërkesave.

Modifikuar më Saturday, 05 Janar 2019 21:17

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!