Rama mbledh sot qeverinë në Elbasan

Diel, 06 Janar 2019 09:49

Qeveria do të mblidhet sot në qytetin e Elbasanit, në një takim informal të thirrur nga kryeministri Edi Rama. Burime për mediat thanë se Rama ka thirrur në takim, si ministrat e shkarkuar, ashtu edhe ata të sapoemëruar.

Takimi pason të tjerë të këtij formati, mbajtur vitin e kaluar në qarqe të tjera, si Shkodër, Dibër, Vlorë. Aty diskutohet për prioritetet e qeverisë dhe kërkohet llogari për ato që nuk janë arritur.
Deri më sot, takime të këtij lloji janë bërë me dyer të mbyllura dhe pas tyre, thuajse asnjë ministër nuk është prononcuar për çfarë është diskutuar brenda.

Mësohet se në takim do të jetë edhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi si dhe kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla.

Modifikuar më Diel, 06 Janar 2019 11:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!