28 vjetori i “Rilindjes Demokratike”, Basha: “PD do jetë gjithnjë në krah të gazetarëve”

Hënë, 07 Janar 2019 19:56

5 janari i vitit 1991, shënoi pas 46 vjetësh gazetën e parë opozitare në Shqipëri. Me këtë rast, redaksia e kësaj gazete, tashmë e përshtatur në teknologjinë e re edhe si portal i opozitës, organizoi një pritje me rastin e 28 vjetorit të daljes së numrit të parë. Përshëndetën të pranishmit, kryeredaktori Bledi Kasmi si dhe kryetari i Partisë Demokratike z.Lulzim Basha. Në fjalën e tij kryetari i PD-së uroi gazetat sepse festa e “RD”-së është festë për gjithë shtypin e lirë. Sidomos tani, kur regjimi aktual, ka sjellë ditët më të zeza për lirinë e shtypit. “PD do të jetë në krah të tyre, me ne nuk ka asnjë vijë ndarëse mes dallëndyshes së fjalës së lirë, “RD”-së, edhe gazetarëve që punojnë sot. ju garantoj mbështetjen time të nderuar gazetarë në të gjitha betejat tuaja”-tha ndër të tjera z.Basha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!