Ngujimi/ Ja 4 kërkesat e studentëve të Juridikut

E Enjte, 10 Janar 2019 13:04

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë i kanë nisur një tjetër letër dekanit të tyre, ku kanë shtruar katër kërkesa, mes tyre dhe shtyrjen e sezonit të provimeve dhe procesit mësimor. Një pjesë e këtyre studentëve janë ngujuar paraditen e sotme brenda në Fakultet.

DREJTUAR: Dekanit të Fakultetit të Drejtësisë, Universiteti i Tiranës

Studentet e Fakultetit të Drejtësisë gjatë diskutimeve të zhvilluara ditën e sotme vendosën përpilimin e kërkesave të mëposhtme:

1-Bojkot zyrtar mësimor deri në plotësimin e 8 kërkesave

2-Mospagimi i tarifave të shkollimit deri në marrjen e përgjigjes për 8 kërkesat tona

3-Shtyrja e sezonit dhe procesit mësimor për shkak të situatës së krijuar për studentët e FDUT

4-Studentët duan edhe njëherë të qartësojnë se janë në këtë protestë së bashku me pedagogët dhe ne kërkojmë që sa më pare të rikthehet në vend dinjiteti i pedagogëve

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Globi

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Komisioni Evropian miratoi sot një paket të re të masave për ndihmë me vlerë prej 1.41 miliardë euro, duke siguruar mbështetjen e BE-së ndaj refugjatëve dhe komuniteteve mikpritëse në Turqi. Sipas...

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!