Erisa Xhixho del në krah të Edita Tahirit: Rama po na nxin faqen, po bën eksperimente

E Enjte, 10 Janar 2019 20:02

Nga Erisa Xhixho/

Fatkeqesia e Shqiperise eshte kryeministri i vendit, qe na nxin faqen brenda e jashte vendit. Fjalori i turpshem qe perdor ndaj znj.Edita Tahiri dhe Presidentit te Republikes qe simbolizon unitetin e kombit tregon fytyren e vertete te nje individi qe per interesa personale eshte i gatshem te vendosi ne krye te Diplomacise Shqiptare nje Minister qe me deklaratat e tij eshte i rrezikshem ne qasjen per kufijte e Kosoves dhe Ballkanit.

Shqiptaret e Kosoves kane luftuar me gjak per ata kufij dhe pavaresine sebashku me partneret strategjik SHBA dhe BE ndaj çdo njeri qe mendon te ndermarri nisma ne kundeshtim me interesat e kosoves dhe kombit Shqiptar duhet demaskohet .
Momenti kerkon pergjegjshmeri dhe nje perfqesim dinjitoz te Shqiperise , prandaj diplomacia shqiptare duhet te jete ne lartesine e pergjegjesive kombetare dhe jo te kerkojme te bejme eksperimente.

Modifikuar më E Enjte, 10 Janar 2019 20:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Aktualitet

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për veprat penale ” Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual” Ndalimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!