Kryeministër që vjedh dhe vjell

Saturday, 12 Janar 2019 12:13

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit, ku nga aty mori në gojë të gjithë gazetarët.

Një kryeministër, i cili nuk ka lënë gazetë pa kërcënuar, merr përsipër që të flasë për njerëz që e kanë ngritur punën e tyre mbi bazën e profesionit.

Edi Rama nuk la rast pa vjell vrerë ndaj gazetarëve, dhe kjo është e kuptueshme se pse ka nisur një lum akuzash ndaj tyre.

Kryeministri ka frikë dhe ndihet i kërcënuar nga zbulimet e skandaleve që i janë bërë nga po këto gazetarë, të cilët janë treguar të guximshëm duke i dalë përballur Ramës.

Dhe kjo e ka shqetësuar ata, dhe ka nisur të vjellë vrerë ndaj tyre. Por, Rama duket se nuk e ka të gjatë nga korrupsion që ka përfshirë qeverinë dhe njerëzit e tij të afërt.

E për këtë, ai ka nisur të sulmojë kush i del para. Fundi i tij nuk është i gjatë, e ndoshta do të ketë një fund ndryshe nga të gjithë kryeministrat e tjerë pas vitit ’90.

Kryeministri në ikje nuk e kupton këtë gjë, pasi është në zbritje e sipër, e kjo nuk e lë që të kuptojë se çfarë po ndodh rreth tij.

/55News.al/

Modifikuar më Diel, 13 Janar 2019 10:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Sport

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi...

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

Aktualitet

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

I ftuar në studion e “Report Tv”, gazetari Elton Qyno, ka rrëfyer takimin e fundit me avokatin Ravik Gurra, i cili u ekzekutua mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Qyno...

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Aktualitet

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Dhomave e Avokatisë së Shqipërisë ka reaguar lidhur me vrasjen në Elbasan të avokatit të njohur Ravik Gurra. Përmes një deklarate për mediat, Dhoma e Avokatisë kërkon që ngjarja të trajtohet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!