Zoti Rama! Gazeta 55 është mësuar me sulme kriminelësh dhe hajdutësh

Saturday, 12 Janar 2019 13:15

Në sulmin e radhës të kryeministrit Rama në një televizionet ndodhi ajo që ky njeri bën për dekada me radhë në media. Asgjë nuk ishte e re. As sulmi personal dhe as fyerjet ndaj gazetarëve e botuesve të ndryshëm. Por në pozicionin shtetëror ky është me i madh ndonjëherë që i është bërë medias shqiptare, dhe emrave të veçantë të saj. Kurrë dhe ndonjëherë nuk ka pasur ndonjë drejtues shteti, mllef dhe vrer si  ky zotëria tek Arjan Çani.

Sa për sulmin ndaj medias “55”, zotëria ishte në një ngjashmëri të plotë me të gjithë hajdutët , kriminelët dhe trafikantët e drogës që kanë sulmuar atë në këto 20 vjet, dhe dukej si një Zani Çaushi me kostum firmato dhe me disa vese që për hir të së vërtetës Zani Caushi nuk i ka.  Madje ky I fundit në punën e misionin që pati, ishte shumë më i ndershëm në banditizmin e tij se një kriminel që fshihet pas postit të kryeministrit. Gazeta “55”, ka kalur në kalvarin e goditjeve banditeske dhe ja ku është dhe sot, me ty përballe si mishërim i veseve dhe pabesive me të zeza njerëzore. Ka qenë gjithnjë dhe këtu do të jetë, ndërsa banditë si ty do ikin pas hekurave ose pas llogarive bankare offshore, ndoshta dhe në ndonjë klinikë luksoze rehabilitimi për tejkakalimin e dozës së përditshme. Nga komitetet e jugut tek kryekriminelë me pushtet apo jo, nga të gjitha paditë gjyqësore të ngritura nga kryebanditë e trafikantë të qenieve njerëzore, ato sërish në ligësinë dhe furinë e tyre antinjerëzore , antiintelektuale antishqiptare, ishin një milion herë me të ndershëm se ty që të duhen më shumë se treçereku i portaleve në Shqipëri dhe gjithë makineria e lakejve që ke në to, dhe sërish je një hajdut i rëndomtë me kostum firmato. 

Ti do te ikësh shpejt dhe me turp, por ne këtu do të jemi .

Modifikuar më Diel, 13 Janar 2019 10:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Sport

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi...

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

Aktualitet

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

I ftuar në studion e “Report Tv”, gazetari Elton Qyno, ka rrëfyer takimin e fundit me avokatin Ravik Gurra, i cili u ekzekutua mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Qyno...

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Aktualitet

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Dhomave e Avokatisë së Shqipërisë ka reaguar lidhur me vrasjen në Elbasan të avokatit të njohur Ravik Gurra. Përmes një deklarate për mediat, Dhoma e Avokatisë kërkon që ngjarja të trajtohet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!