Ironia e ish-ministrit me portalet e Ramës: Dy herë në muaj jam në burg sipas atyre

Premte, 08 February 2019 18:47

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka komentuar ngjarjet e fundit në Ministrinë e Drjetësisë ku pati disa arrestimi.

I pyetur nga moderatori Alen Xhelili lidhur me këtë çështje, dhe për lajmet në media se organi i akuzës po heton edhe punën e tre ish-ministrave, Manjani tha se nuk ka asnjë informacion për këtë çështje.

Ai tha se gjatë javëve të fundit është arrestuar disa herë nga portalet dhe mediat qeveritare.

‘Ka disa portale dhe media që i shërbejnë qeverisë që na arrestojnë njëherë në dy muaj. Organi i akuzës le të na thërrasë, unë jam qytetar i lirë, do i përgjigjem pyetjeve nëse kanë. Kjo është një histori që mbyllet këtu, nuk harxhoj asnjë sekondë kohë për këtë çështje. Nëpërmjet jush po e marr vesh për këtë çështje, që paska dhe të arrestuar. Nuk e di te kush portal duhet të shkoj të vuaj dënimin’, u shpreh Manjani.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arbitri shqiptar që do gjykojë sfidën në Europë

Sport

Arbitri shqiptar që do gjykojë sfidën në Europë

Enea Jorgji nuk gjykon prej dy javësh në superiore, por kjo nuk i ka mohuar atij të caktohet si arbitër kryesor në ndeshjen e rëndësishme të Youth Europa League mes...

Orteku godet vendpushimin në Zvicër, bora zë poshtë mbi 10 njerëz (FOTO/VIDEO)

Globi

Orteku godet vendpushimin në Zvicër, bora zë poshtë mbi 10 njerëz (FOTO/VIDEO)

Një grup njerëzish janë zënë poshtë nga një ortek në një vendpushim të skive në alpet zvicerane. Sipas policisë në Valais, orteku është raportuar në Crans-Montana rreth orës 14:15 duke...

Aksident në Lezhë, "Benzi" përplas kalimtaren nga Puka

Kronikë

Aksident në Lezhë, "Benzi" përplas kalimtaren nga Puka

Një kalimtare ka mbetur e plagosur gjatë një aksidenti rrugor në aksin Lezhë-Milot, në vendin e quajtur Ishull Lezhë. Shtetasja me iniciale Gj.Ll. 58 vjeçe, banuese në Pukë, u përplas nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!