Shehu: Po ndjehet pulsi i rrëzimit të diktaturës së krimit të Ramës

E mërkurë, 20 February 2019 09:14

Nga Tritan Shehu

Sot jemi me 20 Shkurt, dite qe nuk e harrojme kurre, Dite e Madhe e ndryshimeve te medha, e shembjes se simboleve te nje prej rregjimeve me tragjike te njerrezimit.
Ate dite, mbasi dola nga ambjentet e greves se studenteve, qe i dhane impulsin e forcen asaj ngjarje, pata privilegjin te isha ne ate shesh, se bashku me Aiden, pikerisht ne oren 14,10.
Fatkeqesisht, perseri sot, mbas kaq vitesh, Shqiperia eshte ne nje udhekryq.
Eshte e mberthyer nga rreziku i autokracise, diktatures se krimit, kthimit perseri drejt Lindjes se zymte.
Por perseri se fundmi po ndjehen "pulsi", "rahjet", tik-taket e nje kundershtije te madhe popullore.
Kjo te ben te shpresosh per me mire!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë € TVSH

Globi

Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë € TVSH

Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bashkimit Europian u zhdukën në tetë vjet, mes...

Parashikimi i motit, e shtunë 25 maj 2019

Moti

Parashikimi i motit, e shtunë 25 maj 2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira të pakta deri  mesatare në zonat malore . Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër...

Horoskopi, parashikimi i yjeve, e shtunë 25 maj 2019

Horoskopi

Horoskopi, parashikimi i yjeve, e shtunë 25 maj 2019

DashiDo të jetë një fundjavë e mrekullueshme aventurash. Edhe nëse do të udhëtoni, edhe nëse do të qëndroni në shtëpi, do të argëtoheni pamasë. Megjithatë, bëni kujdes të mos shqetësoni...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!