Edmond Tupja për kryeministrin Rama: Diktatorët nuk kanë kohë të lexojnë, mendojnë për të ardhmen e lumtur

Premte, 15 Mars 2019 19:04

Edmond Tupja foli pasditen e sotme në Fax News për qëndresën e teatrit, protestën e studentëve por nuk pa përmendur edhe ngërçin politik të krijuar në vend.

Gjatë fjalës së tij Tupja përmendi shpesh se nuk ishte fallxhor dhe as analist profesionist, mendimet e tij jepeshin si një analist amator.

I pyetur nga gazetarja për tryezën e rrumbullakët mes artistëve, kryesisht ata që i kanë bërë qëndresë rrezimit të Teatrit, dhe kreut të opozitës, Tupja është shprehur se gjithçka ka qënë larg politikës.

“Unë mendoj se Aleanca për Teatrin ka qënë e para që ka qëndruar jashtë politikës, në fillim nuk ishte fjala ishte Teatri. Kjo ngjarje i dha shkas vazhdimit të qëndresës ndaj qëndrimit të kyeministrit Edi Ramës.”– tha Tupja.

Sa i përket studentëve, publicisti mendonte se ekselentët u blenë nga Kryeministri, u manipuluan dhe nuk kishin unitet.

Ndërkohë Edmond Tupja, ka konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e nesërme, “do marrë pjesë në protestë dhe do protestoj për solidaritet me studentët, Teatrin dhe popullin që po e ngre zërin”

Gjatë intervistës nuk është përjashtuar as rasti i dhunës në protestë. Sipas tij nuk do të jetë e nxitur nga opozita por nga gjendja aktuale e popullit shqiptarë. “Unë nuk jam fallxhor por njërzit janë të mbingarkuar, ka njerëz që marrin bukë me listë ata shpërthejnë më shumë. Në protestë gjithçka tolerohet sepse njerëzit nuk mund të kontrollohen.”

Sa i përket Kryeministrit Rama nëse lexon apo jo mesazhet e qytetarëve të cilët janë të mbingarkuar nga gjendja ekonimike dhe sociale, publicisti ka zgjedhur ti përgjigjet pa shumë koment: “Diktatorët nuk kanë kohë të lexojnë, mendojnë për të ardhmen e lumtur.”

Modifikuar më Premte, 15 Mars 2019 19:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!