Gaz helmues fëmijëve/ Sandër Lleshaj lavdëron veten?

Saturday, 16 Mars 2019 15:27

E pa parë dhe dëgjuar ndonjëherë që një drejtues ministrie, në këtë rast Sandër Lleshaj, të lavdërojë veten pse helmoi gra e fëmijë që dolën të protestonin.

Protesta e opozitës është përmbyllur pas rreth 5 orësh, ndërsa u shoqëruan disa përplasje përpara godinës së Parlamentit.

Disa qytetarë u dëmtuan si pasojë e përdorimit masiv të gazit lotsjellës nga policia, ndërsa është dashur edhe ndërhyrja e automjeteve me ujë, ndaj protestuesve.

Por Sandër Lleshaj i dha pasdite fletë lavdërimi vetes, në një postim në twitter.

Protesta nisi në orën 11:00 para godinës së Kryeministrisë, e cila u rrethua simbolikisht nga mijëra protestues, të cilët pas dy orësh u zhvendosën para Kuvendit të Shqipërisë, duke kapur të papërgatitur uniformat e policisë.

Megjithatë kjo e fundit arriti të moslejojë protestuesit të hyjnë në territorin e Parlamentit, duke përdorur gazin kundër tyre.

53873363_10156154669492514_744301129268985856_n (1).jpg

53900744_10156154725472514_8248504337148411904_n.jpg

Modifikuar më Saturday, 16 Mars 2019 17:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Aksident i rëndë në Golem, një i vdekur

Aktualitet

Aksident i rëndë në Golem, një i vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot ë në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Plepa-Kavajë. Raportohet se një automjet ka përplasur një kalimtare, e cila ka ndërruar...

Parashikimi i motit për sot, 16 korrik 2019

Moti

Parashikimi i motit për sot, 16 korrik 2019

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri në reshje të dendura shiu në të gjithë vendin. Era do të  jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  8 m/sek në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!