Pas djegies së mandateve shtohet pjesmarrja e shqiptarëve në protestat e opozitës, 16 marsi e faktoi

Saturday, 16 Mars 2019 16:59

16 marsi do të mbahet mend si protesta më e madhe e zhvilluar në historinë e Shqipërisë kundër qeverisjes së tij. Edi Rama u tall me mbështetjen e kauzës së opozitës, por shqiptarët treguan sot se kryeministri në ikje është vetëm.
Dhjetëra-mijëra shqiptarë të mbledhur sot ë Tiranë i treguan jo vetëm Ramës por edhe botës se ata nuk e duan më këtë qeveri të cilës i kanë plasur në duar skandali i marrjes së pushtetit duke blerë votat.
Pjesëmarrja është fitorja e parë e protestës. Sot ka më shumë protestues se në çdo miting tjetër
Protesta e opozitës ka arritur fitoren e parë që në nisje të tij. Pjesëmarrja masive e qytetarëve është një fakt që nuk mund të fshihet tashmë as nga mazhoranca dhe as nga mediat afër saj.
Si asnjëherë më parë, qytetarët kanë marrë pjesë në protestë duke mbushur jo vetëm bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, duke filluar nga Sheshi Nënë Tereza, zonën përreth Piramidës, Kryesisë së Kuvendit dhe deri në sheshin “Skënderbej”.
Pjesëmarrja masive më shimë edhe se me 16 shkurt është fitorja e parë e opozitës dhe ky është mesazhi kryesor i Protestës. Kjo është prova që konfirmon se mbështetja qytetare për opozitën është rritur pas djegies se mandateve!/ Redaksionale

Modifikuar më Saturday, 16 Mars 2019 17:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!