Kryemadhi: Rama është i mbaruar, mjafton të merrni një psikolog

Saturday, 16 Mars 2019 18:37

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është e bindur për një fund të kryeministrit Edi Rama. E ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ me gazetaren NisidaTufa, Kryemadhi tha se kryeministrit Edi Rama po i vjen fundi dhe për t’u bindur për një gjë të tillë, mjafton një psikolog profesionist.

Kryetarja e LSI-së u ndal edhe te protesta e opozitës. E pyetur në studio lidhur me qëndrimin e opozitës, Kryemadhi tha se do ketë çdo ditë protesta dhe jo për t’i shkaktuar ankth qytetarëve, por kryeministrit Edi Rama.

“Çdo ditë do ketë protestë, protesta nuk është për ti shkaktuar ankth qytetarëve. Protesta e qytetarëve të shqipërisë është ankth për Edi Ramën, se ai nuk e di çfarë do ndodhë, se opozita nuk e drejton më protestën, por vetë qytetarët.”-tha Kryemadhi.

Do protestoni sa herë të ketë seancë plenare?

Ankthi i Edi Ramës është se nuk ka asgjë në dorë. Sot, ishte në ankth. Zgjidhja është shumë e thjeshtë t’i japë poste socialistëve të palidhur me krimin. Nuk mund të ndryshojë dot mentalitetin e qytetarëve.

Ne e kemi thënë qartë, djegia e mandateve tona nuk është për pushtet në tavolinë. Këtun nuk është më çështje marrëveshja për të nxjerrë nga kriza Edi Rama. Sot, ka vetëm një fitimtar, pra qytetarët. Ne nuk duam një njeri që ka në dorë çdo gjë. Parlamentin e ke iligjitim. Ke vetëm një kryeministër i cili është i faktuar që ka ardhur nga krimi i organizuar.

Rama gjen zëvendësuesin e tij. Çfarë ndodh me opoziën?

Ne ia kemi thënëq artë. Minimumi ke 5 mandate të LSI-së të lidhura me krimin. Si mund të bëjë qeverinë ai me 43 deputetë. Të gjithë ata që janë përfshirë në atë operacional kriminal të dalin para qytetarëve.

Ju jeni dëgjuar shumë shpesh që Edi Rama është në agoni. Kur e shikoni fundin e tij?

Për mua është i mbaruar Edi Rama. Mjafton të merrni një psikolog profesional dhe tëshikoni të gjitha artikulimi dhe shikoni se ky njeri ka rënë tashmë. Vetëm duhet të bëjë daljen e tij që të dalë i palagur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!