“Edi Rama me çrregullime të personalitetit”

Hënë, 18 Mars 2019 21:55

Ish-deputetja Orjola Pampuri, një grua me një profil profesional si pedagoge, autore librash dhe përkthyese, ka dhënë një intervistë ndryshe për “My Living”.

Pampuri, ka qenë e dyta në listën e Tiranës në Partinë Demokratike, direkt pas kreut të kësaj partie.

“Kur futesh në politikë, sidomos kur nuk vjen nga strukturat e partisë dhe nuk ke qenë e përfshirë, gjithmonë është ai skepticismi se nga erdhi, kush është kjo, pse të vijë kjo kur ka të tjerë të cilët janë përfshirë e kanë punuar. Sigurisht ka nga këto, por unë nuk kam dashur t`i jap askujt përgjigje. Gjithmonë jam munduar t`i jap mendjen të tjerëve me punë. Femrat në politikën shqiptare janë gjithmonë të diskutuara qoftë kur hyjnë në politikë apo qoftë kur dalin prej saj,”- shprehet Pampuri.

Si opozitare por edhe si psikologe, Pampuri ka bërë disa komente edhe për disa emra.

Si e përkufizon ajo Edi Ramën:

“Një mjek nuk do ta përkufizonte kurrë një pacient të tij pa e studiuar. Por duke qenë se kemi një vit e gjysmë në parlamentin, kemi patur plot raste që Edi Rama ka qenë në pozita jo të mira. Atëherë unë e kam gjetur. Ndoshta mund të ketë më shumë se kaq fakti i një dëliri të shfrenuar, unë them që ka çrregullime të personalitetit narcistik.”

Orjola gjithashtu ka treguar dhe për kritikët e saj më të mëdhenj të cilët janë brenda familjes së saj. Bëhet fjalë për vëllanë dhe bashkëshortin e saj. Veçanërisht, Pampuri është ndalur tek bashkëshorti, i cili sipas saj kritikon çdo gjë.

Modifikuar më Hënë, 18 Mars 2019 21:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!