"Nëse Rama nuk do që të largohet atëherë populli do ta heqë me pahir"

E mërkurë, 20 Mars 2019 18:37

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili garantoi banorët e “Unazës” se opozita do të jetë në krah të tyre në çdo situatë që ata do ta shikojnë veten në vështirësi e të rrethuar nga policia. Nga mbrëmja e djeshme deri më sot me qindra policë po zbatojnë një urdhër politik të Sandër Lleshajt për ti mbajtur nën presion këta banorë.
E për këtë arsye , Petrit Vasili i dërgoi edhe një mesazh Edi Ramës. Nëse nuk largohesh me hir, tha ai, do të të largojë populli me pahir.
“Këta vetëm po e bëjnë më të zi fundin. Koha e mbarimit politik të këtyre ka ardhur edhe ka ikur. Një qeveri që populli nuk e sheh dot në sy atëherë duhet të largohet. Nëse nuk do që të largohet atëherë populli do ta heqë me pahir. Koha e kusarëve ka mbaruar. Sot është koha e qytetarëve. Qytetarë të “Unazës” , ne jemi me ju. Vetëm një fjalë dhe ne do të vijmë me ju” tha Vasili.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!