Sandër Lleshaj, si leckë pastrimi e pluhurit të kokainës së Ramës

E mërkurë, 20 Mars 2019 19:15

Vendosmëria për të emëruar në krye të Ministrisë së Brendshme Sandër Lleshajn, duke shkelur Kushtetutën fillimisht dhe më pas duke e bërë zëvendës Ministër kur Presidenti Ilir Meta në bazë të ligjit nuk e emëroi, ripropozimi i tij pas refuzimit të parë e kishte një arsye për Edi Ramën. 

Me Sandër Lleshajn në krye të kupolës së policisë, Edi Rama habiti qytetarët e thjeshtë, por jo ata që e njihnin mirë Lleshajn dhe i dinin funksionet e tij përpara katapultimit në Ministrinë e Brendshme. 

Sandër Lleshaj ishte personi që e këshillonte Edi Ranmës, në pozicionin e Këshilltarit të Kryeministrit për sigurinë, në një periudhë të errët për Shqipërinë.
Sandër Lleshaj e këshillonte Ramën, kur Shqipëria u mbulua nga kanabisi. Ky njeri mund të mos ketë trafikuar drogë me Habilajt por është po aq përgjegjës për drogën e Saimir Tahirit.
Që nga emërimi i tij në Ministri, Sandër LLeshaj nuk është investuar aspak në goditjen e grupeve kriminale, aksione të nisura nga paraardhësi i tij Xhafaj që sollën edhe arrestimin e deputetëve socialistë.
Ky njeri është investuar vetëm në goditjen reagimeve qytetare. Të freskëta janë pamjet kur u dërgonte studentëve policinë e armatosur në Fakultete, vetëm e vetëm se ata ngritën zërin kundër Edi Ramës.
E ndërsa krimi bën kërdinë duke eliminuar mesatarisht një person në 48 orë, ngjarjet e fundit e kanë treguar këtë, Sandër Lleshaj merret me dhunimin e protestuesve.
Dje në mbrëmje ai dha një urdhër të çuditshëm për të rrethuar me FNSH zonën e astirit, ku banorë të saj protestojnë për 137 ditë me radhë. Ky urdhër ishte vetëm e vetëm që ti vejë ata në presion që të mos dalin më në protesta.
Sot në mesditë FNSH-në të armatosur me armë dhe veshur me skafandra e dërgoi te fermerët protestues që kërkojnë një të drejtë.
I vetmi rrezik aty ishte përmbytja e rrugës me qumështin që fermerët e derdhën në shenjë proteste.
Njëjtë ky njeri vepron edhe me protestuesit që kanë mbushur sheshet që pa aktit të opozitës, atë të lënies së mandateve.
Fotoja e vajzës së mitur me shall në fytyrë dhe me arushën e saj në dorë e rrethuar nga gazi helmues bëri xhiron e mediave kombëtare por edhe ndërkombëtare.
Mjaftojnë vetëm këto për të kuptuar pse Rama e donte me aq ngulm këtë njeri në krye të Minsitrisë së Brendshme.

Modifikuar më E mërkurë, 20 Mars 2019 19:23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!