Flakë në "Astir", Rama të kuptojë mirë mesazhin simbolik të banorëve

E mërkurë, 20 Mars 2019 19:27

Banorët e Unazës së Re i kanë vënë flakën në mënyrë simbolike, gjatë protestës që po zhvillohet në këto moment te Unaza e Re.

Ata kanë djegur në mënyrë demonstrative një pankartë me fytyrën e Ramës, si një mesazh e protestuesve, jo vetëm të Unazës së Re por edhe të naftëtarëve, minatorëve dhe shumë grupeve sociale në vend, që po protestojnë fuqishëm ndaj qeverisjes së Ramës.
Ja video e aktit të banorëve të Unazës së Re.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!