Basha në Brukesl, takon pasuesen e Merkelit

E mërkurë, 20 Mars 2019 20:00

Kreu demokrat Lulzim Basha po merr pjesë në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po mbahet në Bruksel.

Punimet e Asamblesë kanë nisur sot dhe do të vijojnë edhe gjatë ditës së nesërme.

Ndërkohë në një postim në rrjetet sociale, Basha njofton mbi takimin që ka pasur me Annegret Kramp-Karrenbauer kryetaren e CDU, e cila zëvendësoi në këtë funksion kancelaren Angela Merkel.

“Në emër të PD shpreha mirënjohjen për mbështetjen e partisë sonë simotër CDU në hartimin e programit tonë ekonomik dhe modernizimin e PD”, shkruan Basha.

Modifikuar më E mërkurë, 20 Mars 2019 21:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!