Rama i vetmi kryeministër ilegal në botë

E mërkurë, 20 Mars 2019 20:48

Shqiptarët nuk kanë më një kryeministër dhe një qeveri me agjendë të përcaktuar. Lëvizjet e Ramës që pas lënies së mandateve nga opozita, po bëhen në mënyrë ilegale. Kjo për faktin se në çdo qytet që ai po shkon, shqiptarët e zemëruar nga keqqeverisja e kanë vrarë frikën.
Tashmë kryeministri e ka frikë popullin që qeveris.
Kryeministri ilegal nën panikun e protestës qytetare, anulon agjendat e takimeve. Para se të niset në një qytet mediat pranë tij raportojnë se do të jetë në Shkodër dhe të nesërmen ai shfaqet në Durrës.
Kjo është një taktikë që Rama, i njohur edhe si frikacak, ka zgjedhur për të mos u përballur me qytetarë të mërzitur nga çmimet e larta, taksat e larta, rrogat e ulëta, mungesa e ushqimeve për të mbyllur ditën, mungesa e sigurisë, mungesa e shpresës.
Frika e tij shtohet kur opozita dhe shqiptarët caktojnë protestën e radhës. Në atë ditë ai nuk do të jetë në Tiranë. Zgjedh të largohet me qindra kilometra larg marshimeve popullore. E ka bërë në 16 shkurt, e ka bërë edhe ën 16 mars.
Duket qartë se Rama po fshihet, të vetmit që nuk po fshihen në këtë situatë janë bandat e tij që bëjnë karshillik dhe gjejnë kurajë të vrasin e të trafikojnë drogë.

Modifikuar më E mërkurë, 20 Mars 2019 20:56

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!