Mbi 200 media botërore publikojnë lajmin e Presidentit Meta se do sakrifikojë postin për zgjidhjen e krizës

E mërkurë, 20 Mars 2019 20:56

Sot presidenti Meta ka bërë një deklaratë të fortë nga qyteti i Pogradecit ku akuzoi kryeministrin si juntë dhe se paralajmëroi dorëheqjen e tij, nëse shërben si zgjidhje e situatës, por duke nënkuptuar se qeveria e re tranzitore duhet të krijohet për të shkuar vendi në zgjedhje, duke larguar krizën e rëndë institucionale, kushtetuese dhe politike, e cila ka ardhur për fajin e kryeministrit.

Deklarata e Presidentit Meta deri tani është dhënë në mbi 200 media botërore.

Modifikuar më E mërkurë, 20 Mars 2019 21:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!