SKANDALI/ Policia i shet mediave të oborrit pamjet që filmojnë snajperistët

E Enjte, 21 Mars 2019 18:45

Policia shpërndan te mediet afër qeverisë Rama pamje konfidenciale gjatë protestës.

Video tregon disa të rinj që sipas policisë kanë hipur në taracën e Partisë Demokratike dhe po qëllojnë me gurë.

“Ata janë pikasur me dylbi nga forcat e policisë që janë në terren për të garantuar mbarëvatjen e protestës së gjashtë të opozitës jo parlamentare kundër qeverisë Rama.”, shkruajnë mediet e Carlo Bollinos, duke nxjerrë edhe origjinën e videos, operacionin në terren të Policisë së Shtetit, ndërkohë që pamjet janë shpërndarë me “Whatsup”.

Kush i nxori pamjet konfidenciale të policisë? A e ka detyruar kush Policinë e Shtetit?!

Dy vjet më parë, gjatë fushatës elektorale, kryeministri Edi Rama i bënte thirrje policëve të mblidhnin vota për Partinë Socialiste, duke u detyruar më pas të kërkonte falje.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!