Ironitë për Ramën në spitalin gjerman, i flet gjermanisht infermieres shqiptare që ka fituar azil

E Enjte, 21 Mars 2019 20:53

Nga Gjermania ku ndodhet i shtruar në një prej spitaleve të Berlinit, kryeministri Edi Rama u bë i gjallë vetëm sot pas protestës së opozitës para Parlamentit.

I zhdukur që nga dita e dielë, kur u shtrua në një spital në Tiranë, Edi Rama u përpoqe ti tregonte shqiptarët se ndodhej në Gjermani për të pastruar imazhin e vendit dhe jo për arsye shëndetësore.

Por mungesa disa-ditore dhe sëmundja e kreut të qeverisë ka qenë frymëzim për rrjetet sociale, ku po qarkullojnë shumë meme ironizuese.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!