Kryemadhi i çon mesazhin e radhës Ramës: Do ta shikosh strategjinë e opozitës, hap pas hapi

E Enjte, 21 Mars 2019 21:20

“Ne tani jemi të papunë, jemi të barabartë me njerëzit dhe do protestojmë. Të ecim përpara me atë që duam. Ne nuk na shqetëson më Parlamenti”. Kështu deklaroi Monika Kryemadhi në lidhje me protestën e opozitës.

Në Opinion ajo tha se protestat do të vazhdojnë. Me ironi ajo tha se ne nuk jemi më opozita, opozita tani është në Parlament.

“Ne jemi opozita, qytetarët janë jo të përfaqësuar në Parlament. Kemi marrë përsipër të bashkohemi me popullin dhe nuk do të ndalohemi. Edi Rama dheata të tjerët nuk kanë parë gjë akoma”, deklaroi zonja Kryemadhi, ndërsa theksoi se zgjedhjet lokale nuk do të zhvillohen.

Në lidhje me sulmin ndaj deputetit të ri të LSI, Ralf Gjoni ajo tha: “Unë i kam duart e pastra. Rama për t’i bërë eksponentë dhe për të larguar vëmendjen nga mungesa e tij në Shqipëri mund të jetë dhe një gjë e realizuar nga ta. Duke parë dhe që zoti Gjoni është rival i zotit Veliaj etj”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!