Noka hedh akuzat: Shteti i përfshirë në grabitjen e Rinasit

E Enjte, 11 Prill 2019 21:37

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ftuar në emisionin "360 Gradë" në RTV ORA referuar grabitjes së 10 milion eurove në Rinas, deklaroi se shteti është i përfshirë në grabitje.

Noka: Prapa këtyre 6 viteve të Rilindjes në pushtet fshihen interesa elektoralë, politikë. Aeroporti i Rinasit është një instiktucion i sigurisë së lartë, do të thotë se ka një protokoll shumë të lartë se si ruhet, si menaxhohen situatat dhe ka një komisariat të posaçëm. Dokrrat dhe përrallat se siguria e brendshme është vetëm në dorë të kosnceionarit nuk i shërbejnë njeriu.

Zheji: Kush e ka si përgjegjësi autoritet?

Noka: Brenda territorit të aeroportit sigurisht që koncesionari, por Komiasriati ka një marrëveshje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

Bota Shqiptare

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu...

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Show-biz

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Këngëtarja Ingrit Gjoni i ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me foton e fundit. Para disa orësh këngëtarja ka publikuar një foto ku shfaqet nudo, teksa ka hedhur mbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!