Të dashur çarës dërrasash…

Hënë, 15 Prill 2019 16:03

Klarisa REXHVELAJ

Ju mund të jeni mësuar me psikopat që ju shajnë me pragun e shtëpisë, ju ofendojnë deri në palcë, ju shkelin me këmbë, e juve ju duket “Skëndërbeu” i Rilindur gjithçka “Magji”

Mbase thellë në shpirt rraca juaj e kuqe nuk i shmanget dot adhurimit të diktatorit edhe kur është zoti i budallallekut ju vazhdoni të thurni “Lavdi”

Ja pra se ne jemi mësuar të na flasin me buzqeshje, të na dëgjojnë, te na shikojnë drejt e në sy, të na kërkojnë mendimin, të na respektojnë idet mbi të gjitha të na trajtojnë si NJERËZ, ne qëndrojmë në kushte të barabarta, të lirë.

Nuk jemi të sharë, por të vleresuar, nuk jemi të përbuzur por jemi ne në qendër të vëmendjes . Nuk jemi të shtypur por jemi të inkurajuar deri në pikën e fundit, ndaj kemi vendosur të mbajmë shpresën gjallë të gjithë sëbashku.

A se harrova , ju mund të kendoni tallava me Saje Qorrin, por ne nuk bëjmë shfaqe talentesh , tek ne gjerat bëhen me zemër, me besim e me qellimin e mirë. Nuk synojmë “Eurovizionin” por luftojmë për “Shqipërinë si gjithë Europa!”

Modifikuar më Hënë, 15 Prill 2019 16:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

Globi

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë. Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi...

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Globi

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Afrikën e Jugut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 60 personave. Mes viktimave është dhe një foshnje gjashtë muajshe e disa fëmijë të vegjël. Më...

Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

Aktualitet

Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

Grimcat e rërës në ajër, por dhe reshjet e shiut të shoqëruara me baltë në vendin tonë pritet të jenë të pranishëm deri në fund të javës. Meteorologia Adiola Bani shpjegon...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!