Shehi: Opozita ka zgjedhur lider Bashën, rreth tij mblidhemi

E Enjte, 18 Prill 2019 20:45

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në rubrikën intervistë në RTV Ora tregoi tre faktorët që po çojnë në formimin e opozitës.

Shehi deklaroi gjithashtu se opozita shqiptare, që ka dalë nga parlamenti dhe vijon me protestat kanë zgjedhur për lider Lulzim Bashën, ndërsa të gjithë të tjerët, duke përmendur këtu edhe LSI janë në të njëjtin rang si parti opozitare.

Dashamir Shehi: Duhet të sqarohen njerëzit pse nuk duhet të hyjmë në zgjedhje. Ne dolëm nga salloni dhe të hyjmë në zgjedhje të vogla nuk shkon. Nuk mund të hyjmë nga salloni në korridor.

Kjo opozitë që po krijohet nëpërmjet tre faktorëve:

-Faktori bazë është egoizmi shqiptar, mania për protagonizëm është gjithmon.

-Kjo mazhorancë do ti ushqejë për të bërë këtë punë

-Brenda kësaj zallamahie shqiptare ka edhe njerëz serioz që mendojnë se mund të ndryshojnë dhe unë uroj të vazhdojnë.

Ne si opozita kryesore gjykojmë se këtu nuk ka vend për të hyrë.

Ne grupi opozitar kemi zgjedhur zotin Basha. Të tjerët janë si ne. Basha duhet të jetë strumbullari ku agravohemi të gjithë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fund tragjik i vogëlushit që u zhduk dy ditë më parë, ja çfarë ka ndodhur

Bota Shqiptare

Fund tragjik i vogëlushit që u zhduk dy ditë më parë, ja çfarë ka ndodhur

Një fëmijë shqiptar i moshës katër vjeç me vendbanim në Zvicër u raportua ditën e djeshme i zhdukur nga familja e tij në qytetin Wieldegg. Sipas dëshmisë së dhënë nga nëna...

1500 trupa amerikane dërgohen në Lindjen e Mesme

Globi

1500 trupa amerikane dërgohen në Lindjen e Mesme

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan...

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Globi

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Këtë pasdite, Lioni i Francës u trondit, pasi një bombë shpërtheu dhe ka plagosur 13 persona. Mediat franceze dhe ata botërore kanë publikuar fotot, që tregojnë njeriun që dyshohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!