Berisha tregon foton e Olsi Ramës me përgjegjësit e grabitjes në Rinas

E Enjte, 18 Prill 2019 21:16

Grabitjen e fundit në Rinas, ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson si grabitje shtetërore. Sipas tij tani po kërkohen autorët e rremë, ndërsa pas hekurave duhet të ishin zyrtarët më të lartë të shtetit.

“Policia po kërkon dëshmitarë të rremë si Fredi Alizoti. Tani do dalë që një i tretë ka hyrë nga Maqedonia. Doli grabitja e parë, prokuroria lëshoi disa urdhër arreste dhe arrestoi disa njerëz. Tani duhet të arrestohen këta njerëz: Sandër Lleshaj, Belinda Balluku, Engjëll Agaçi dhe drejtori i Aviacionit civil. Për çështje sigurie nuk mund të mos ketë dorë shteti, pse jetën e qytetarëve në dorë të koncesionarit do ia lëmë ne? Ja shiko këtë foto Olsi Rama me njerëz të kompanisë në Singapor. Përgjegjës për sigurinë në aeroport është shteti’, tha Berisha.

Sipas tij dhe grabitësin Admir Murataj nuk e ka vrarë policia, por e kanë vrarë grabitësit.

olis-rama-768x447.png

Modifikuar më E Enjte, 18 Prill 2019 21:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!