Kryemadhi: Nuk jemi radikal sepse nuk kemi pushtuar institucione me armë

E Enjte, 18 Prill 2019 21:20

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emsionin "360 Gradë" në RTV Ora teksa komentoi titullin e emisionit “Kryemadhi ose opozita radikale deri në pikën e fundit”, tha se opozita nuk është radikale, sepse nëse do ishte e tillë do ishin pushtuar me dhunë dhe armë institucionet.

Pjesë nga komenti:

Monika Kryemadhi: Mund të themi themisugjerim, nuk mund të themi opozita është radikale, sepse po të ishte opozita radikale, do të ishin pushtuar me dhunë dhe me armë të gjitha istitucione e shtetit.

Artur Zheji: Ma dogje më parë, sepse pata dhe unë vërejtje për këtë titull.

Monika Kryemadhi: Në këto 30 vite është nga opozitat më konstuktive, seps enë çdo vend nëse do të ndodhte ajo që ka ndodhur në Shqipëri, nuk po hyj tek koncesionet, mjafton të lecosh "DASH", "Reporterët pa Kufij". Shohim studentët në Francë. Në çdo vend të botës nuk do të kishte qëndrur një sekondë kryeministër nëse do ishte kapur me vjedhje të votës, apo blerje. Një nga debatet me qyetarët është pse nuk jemi radikalë.

Modifikuar më E Enjte, 18 Prill 2019 21:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Globi

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Këtë pasdite, Lioni i Francës u trondit, pasi një bombë shpërtheu dhe ka plagosur 13 persona. Mediat franceze dhe ata botërore kanë publikuar fotot, që tregojnë njeriun që dyshohet se...

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!