Berat Buzhala: Krimi, droga e mungesa e lirisë së medias, pse Holanda vendosi t'i kthejë vizat Shqipërisë

E Enjte, 18 Prill 2019 21:45

Gazetari Berat Buzhala, botues i gazetës Express deklaroi në Open se tregun e narkomafia-s e mban me nder Shqipëria dhe jo Kosova. Duke replikuar me gazetarin Carlo Bollino, Buzhala tha se vendimi për rikthimin e vizave është një vendim i rëndë që nuk ka thjesht lidhje me partitë radikale por është vendim i të gjitha partitë politike.
Buzhala ndërkaq tha se Shqipëria ka një degradim jo vetëm me rendin e ligjit por edhe në lirinë e shprehjes. "Kane mbetur vetem disa gazetare dhe analiste ne Shqiperi qe nuk e shohin krimin ne Shqiperi. Holanda eshte nder 5 vendet themeluese te BE, qe do te thote se nuk eshte shtet pa peshe ne BE. Nese ky shtet vendos qe t'i hiqen Shqiperise vizat, atehere kush mundet prej Shqiperise te lype ne BE dhe ne Holande voten pro anetaresimit. Nuk eshte vetem kriminaliteti dhe droga, por Shqiperia eshte ne vendin e fundit ne rajon dhe per lirine e medias. Pra ka shume faktor pse sot Holanda propozon rikthimin e vizave per shqiptaret. Me keto raporte per median e ka goditur edhe Rama, Berishen", - është shprehur Buzhala.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fund tragjik i vogëlushit që u zhduk dy ditë më parë, ja çfarë ka ndodhur

Bota Shqiptare

Fund tragjik i vogëlushit që u zhduk dy ditë më parë, ja çfarë ka ndodhur

Një fëmijë shqiptar i moshës katër vjeç me vendbanim në Zvicër u raportua ditën e djeshme i zhdukur nga familja e tij në qytetin Wieldegg. Sipas dëshmisë së dhënë nga nëna...

1500 trupa amerikane dërgohen në Lindjen e Mesme

Globi

1500 trupa amerikane dërgohen në Lindjen e Mesme

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan...

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Globi

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Këtë pasdite, Lioni i Francës u trondit, pasi një bombë shpërtheu dhe ka plagosur 13 persona. Mediat franceze dhe ata botërore kanë publikuar fotot, që tregojnë njeriun që dyshohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!