Kthimi i vizava, Buzhala paralajmëron: Holandën do e pasojnë dhe vende të tjera

E Enjte, 18 Prill 2019 22:14

Gazetari Berat Buzhala ka paralajmëruar sot në mbrëmje se vendimi i Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë pritet të pasohet edhe nga vende të tjera anëtare të BE.

"Nese vazhdon ky trend do kete edhe shtete te tjera qe do votojne heqjen e vizave per Shqiperine. Ne nje vend ku ne aeroporotin e saj plackiten 15 milion euro, nuk ka vend ne BE. Shqiperia eshte vendi i fundit ne Europe per lirine e medias, me keq se Rusia dhe Turqia. Konteksti per Shqiperine eshte shume i zymte. Une besoj qe hapat e ardhshem te Shqiperise do te marrin nje goditje te pariparueshme. Tani nuk ka me kerkesa, por ka pyetje per Shqiperine. Cfare do te beje per te permiresuar kete situate te rende?", - është shprehur Buzhala.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!