VIDEO-Dokument/ Ja çfarë deklaronte në 2015 Erion Veliaj dhe ‘kasaphania’ që po i bëhet Tiranës me ndërtime

Diel, 21 Prill 2019 12:41

Në vitin 2015 në fushatën për zgjedhjet lokale, Erion Veliaj shprehej se me të ardhur ai në krye të Bashkisë Tiranë, do të anuloheshin të gjitha lejet e ndërtimit në Tiranë, dhe do jepeshin sa më larg qendrës.

Por pas katër vitesh të gjithë e dimë se si është situata, ku fatkeqësisht nga premtimi për 0 ndërtime, Veliaj kaloi në krahun tjetër ekstrem duke u bërë një ndër kryebashkiakët që ka dhënë më shumë leje ndërtimi.

 

Në videon e mëposhtme të publikuar nga Nisma Thurje keni me zë dhe figurë se si ai shprehej para se të bëhej kryetar dhe realitetin si është sot.

 

Teksa në foton keni statistikat zyrtare të publikuara nga INSTAT për ndërtimet nga viti 2016 deri në vitin 2018.

 

Në 2 vite janë dhënë 313 leje ndërtimi, e thënë me fjalë të thjeshta çdo 2 ditë Veliaj ka firmosur për ndërtimin e një pallati.

Kryetari aktual i bashkisë duhet të mbajë përgjegjsi dhe të japi sqarime për dhënien e kaq shumë lejesh ndërtimi, ai duhet të bëjë transparencë edhe për paratë e taksave se ku kanë shkuar./Boldnews.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!