Edi Rama gëzon kur policia bën punën që ka për detyrë të bëjë

Hënë, 22 Prill 2019 13:49

Edi Rama 'gëzon si një fëmijë', kur Policia e Shtetit bën ndonjë punë të cilën e ka detyrim, përveç rasteve kur hedh gaz lotësjellës ndaj qytetarëve që protestojnë kundër qeverisë apo për ti nxjerrë nga shtëpitë e tyre.

Kështu ka bërë edhe sot Edi Rama. Është gëzuar që policia ka bërë deri tani ndalimin e 4 personave që sipas uniformave blu janë përfshirë në grabitjen e Rinasit.

‘Ndalimi i 4 personave të përfshirë në grabitjen e aeroportit,një zhvillim inkurajues në rrugën e ndalimit dhe ndëshkimit ligjor të të gjithë autorëve të krimit.
 

Policia e Shtetit duhet të provojë përditë se sa më shumë sulmohet e baltoset,aq më shumë rritet forca e saj goditëse’, shkruan Edi Rama në Twitter.

Image

Nuk dihen arsyet e gëzimit të Ramës, kur në fakt puna e policisë është hetimi i ngjarjeve, në rastet kur nuk ja del ti parandalojë.

Por ai ka të drejtë të gëzojë sot, kur policia është kthyer në një aneks të zyrës së tij dhe përdoret politikisht kundër opozitës apo qytetarëve që mendojnë ndryshe nga qeveria.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!