PD krijon nesër koalicionin opozitar, karvan i gjatë i partive që e mbështesin

Hënë, 22 Prill 2019 21:35

Nesër në oren 09:00 Partia Demokratike nis firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar.

Me koalicionin e PD bashkohen partite kryesore te opozites, qe kerkojne zgjedhje te lira e te ndershme pa Edi Ramen kryeminister.

Mesohet se kjo do jete nje nga pikat e marreveshjes per krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e nje qeverie tranzitore qe do te garantoje zgjedhje te lira e te ndershme dhe do t’i hape rruge drejtesise per te ndeshkuar ata politikane qe jane faktuar se kane blere zgjedhjet.

Disa nga partite nenshkruese jane: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!