Basha: Në Dibër kandidatët i caktoi Ymer Lala, të PS dhe atë të Bashkimeve Profesionale

E mërkurë, 15 May 2019 19:02

Duke folur për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër në vitin 2016 ku PS eksperimentoi atë që do ta shtrinte në të gjithë Shqipërinë në vitin 2017, kreun i PD Lulzim Basha deklaroi se kurrsesi nuk do të ketë zgjedhje me 30 qershor të njëanshme me kandidatët  e PS dhe atë Bashkimeve Profesionale.
Në këtë rast, kreu i opozitës shqiptare u ndal duke iu referuar rastit të Dibrës sipas tij si kandidatin e PS, ashtu dhe atë të Bashkimeve Profesionale e ka nxjerrë sërish Ymer Lala.
“Në Dibër kandidati i PS për bashkinë është ai që ishte rezervë herën e parë në 2016 dhe që dhe ai është i përfshirë në grabitjen e procesit zgjedhor në 2016. Edhe kandidati i Bashkimeve Profesionale (e ka fjalën për Shkëlzen Qokun), ish sekretari i degës tonë i larguar për bashkëpunim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Politikë

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Publicisti Neritan Sejamini ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook për situatën në të cilën ndodhet sitemi i drejtësië në vend. “Dje Shqiperia u bë vendi i...

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!