Luftë civile/ Manja thërret vullnetarët e Enverit, thirrje për vëllavrasje

E mërkurë, 15 May 2019 22:43

Njësoj si 28 vite më parë, edhe sot Rilindasit po veprojnë njëlloj si etërit e tyre, duke ju përgjigjur protestave popullore me antiprotesta.

Dikur ishin ‘Besnikët e Enverit’ sot janë ‘besnikët e Edvinit’. Deputeti socialist Ulsi Manja, ju ka bërë thirrje militantëve të partisë që të dalin në protestë kundër atyre që protestojnë për të mbrojtur shtëpitë e tyre, që protestojnë kundër varfërisë, krimit dhe korrupsionit.

‘PD-ja është në kohë, le të shkojë t’i regjistrojë kandidatët. Edhe për protestat tani, ka ardhur koha në Tiranë të ketë një tubim paqësor të qytetarëve të Tiranës. Marrëzia e protestave po i pengon qytetarët të shkojnë në punë, në shkollë. Qytetarët e Tiranës ka ardhur koha të dalin në një protestë paqësore kundër kësaj marrëzie politike’, u shpreh Manja.
Kujtojmë se antiprotestat ishin dhe veprimet e fundit që komunistët bënë para se të shpartalloheshin nga revolta popullore.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Politikë

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Publicisti Neritan Sejamini ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook për situatën në të cilën ndodhet sitemi i drejtësië në vend. “Dje Shqiperia u bë vendi i...

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!