‘Xibraka’/ Ja pse Basha akuzoi Spiropalin si të implikuar në laboratorin e drogës kur ishte Drejtoreshë Dogane

E Enjte, 16 May 2019 08:31

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, përmendi sot gjatë komunikimit me median, edhe disa emra socialistësh që janë përfshirë direkt në vepra penale dhe që janë edhe pjesë e përgjimeve që priten të publikohen.

Basha përmendi Elisa Spiropalin, duke thënë se; “Zonja Spiropali duket se është pjesë e dosjes së Xibrakës.

Kohë më parë gazetari Flamur Vezaj shkruante se inteligjenca gjermane ka përgjime që për çështje besueshmërie nuk u janë dorëzuar shqiptarëve, për dosjen ‘Xibraka,

“Në këto pergjime, ku flitet për dy kontenierë të ardhur nga Bolivia në portin e Durrësit në muajin nëntor dhe dhjetor të 2014 të ngarkuar me dhjetëra fuçi, brenda të cilave kishte një lloj solucioni ku ishte shkrirë një sasi e madhe e kokainës! Këto dy kontenierë, thuhet se kanë hyrë në Shqiperi pa u regjistruar dhe zhdoganuar nga autoritetet e doganave me urdher nga lart! E në ate kohë doganat drejtoheshin nga Elisa Spiropali,” shkruan Vezaj. Kurse ish-oficeri Dritan Zagani, thotë se ky është një ‘konstatim i saktë deri në perfeksion’.

Basha po ashtu lëshoi edhe një akuzë ndaj Abedin Oruçit, ish-Kryetar i Këshillit të Qarkut në Kukës, të cilin e ka quajtur një ‘vrasës me pagesë’

Vite më parë Oruçi thuhet se u arrestuar në Kosovë për shfrytëzim prostitucioni.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!